Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Doradztwo Zawodowe

Nasza Szkoła


DORADZTWO ZAWODOWE

*********************************************


Oferta Szkół dla Gimnazjalistów*********************************************

"Kim chcę zostać w przyszłości" - spotkanie z doradcą zawodowymW dniu 9 kwietnia 2015 r. odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum i ich rodziców z doradcą zawodowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic, panią Aleksandrą Labuda.

W trakcie spotkania uczniowie i ich rodzice dowiedzieli się, co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum, w technikum lub w szkole zawodowej w Sierakowicach.

Mam nadzieję, że to spotkanie zaowocuje trafnym wyborem szkoły naszych trzecioklasistów.


Katarzyna Sywanycz


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Targi Edukacyjne w Lęborku!!!

We wtorek 22. 03. 2015r. uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Lęborku. W trakcie targów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego.

Katarzyna Sywanycz


WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Wizyta uczniów z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku


9 marca 2015r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli i uczniów Powiatowego Centrum Edukacyjnego z Lęborka. Wizyta miała na celu promowanie najnowszych ofert edukacyjnych oraz zachęcić uczniów do kształcenia w proponowanych kierunkach.

Podczas spotkania młodzież obejrzała prezentację multimedialną i filmiki przedstawiające zadania zawodowe, które będą poznawać zainteresowani nauką w klasach: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik budownictwa, technik logistyk (profil wojskowy) oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Na dzień dzisiejszy kilkoro uczniów z naszej szkoły planuje kontynuowanie nauki w przedstawionych kierunkach.

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Warsztaty z Doradztwa Zawodowego


1 grudnia 2014r. na terenie szkoły odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klasy III Gimnazjum
Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Bytowa. Dzięki ćwiczeniom i kwestionariuszom uczniowie mogli poznac swoje predyspozycje zawodowe. Wielu z nich utwierdziło się w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.
W najbliższym czasie planujemy również spotkanie dla rodziców uczniów klas III Gimnazjum, w celu omówienia powyższych warsztatów oraz przedstawienia propozycji szkół dalszego kształcenia ich dzieci.


WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach


21 marca 2014r. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie III klasy Gimnazjum mieli okazję osobiście zapoznać się z ofertą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Podczas tego spotkania główną atrakcją było zwiedzenie szkoły. Ciekawe okazały się klasopracownie. Ponadto zostaliśmy oprowadzeni przez nauczycieli poszczególnych zawodów z możliwością poznania specyfiki danego kierunku (zawodu). Byliśmy pod wrażeniem wyposażenia tej placówki. dzień dzisiejszy kilkoro z naszych uczniów zamierza kontynuować naukę w tej szkole.

*************************************************************************************************************

Goście z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Lęborka


Dnia 05.03.2014r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli i uczniów Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego z Lęborka. Udział w spotkaniu wzięły klasy II i III Gimnazjum. Została przedstawiona oferta szkoły. Absolwenci naszej szkoły opowiedzieli o swoich doświadczeniach i nauce w nowej szkole. W najbliższym czasie planujemy wyjazd do jednej ze szkół, aby uczniowie mogli poznać specyfikę poszczególnych kierunków kształcenia.

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************

Warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klasy III Gimnazjum


Na przełomie listopada i grudnia 2013r. na terenie naszej szkoły odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów klasy III Gimnazjum.

Podczas pierwszego spotkania odwiedził nas Dyrektor Szkół Ponadgimnazjalnych z Lęborka. Przybył wraz z uczniami i przedstawił uczniom ofertę szkół na rok szkolny 2014/2015.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się Technikum o profilu wojskowym.

Na drugim spotkaniu z Paniami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Bytowa uczniowie dzięki kwestionariuszom i ćwiczeniom mogli poznać swoje predyspozycje zawodowe. W najbliższym czasie planujemy również spotkanie z rodzicami uczniów klasy III Gimnazjum w celu przedstawienia im oferty szkół i możliwości dalszego kształcenia ich dzieci.

Mamy nadzieję, że spotkania te będą pomocne dla naszych uczniów przy wyborze szkół ponadgimnazjalnych.**************************************************************************************************************

Rodzic jako doradzca zawodowy**************************************************************************************************************

Doradztwo zawodowe uczniówPowrót do treści | Wróć do menu głównego