>

Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Galeria 2014/2015-4

Galeria

GALERIA SZKOŁY 2013/2014Bal Karnawałowy

Tuż przed feriami - 30 stycznia, odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy. Dzieci na ten dzień czekały bardzo niecierpliwie, gdyż tylko wtedy można się wcielić w każdą możliwą postać. Tego dnia fantazja dzieci i rodziców nie znała granic. Kogóż tam nie było: wróżki, czarodzieje, elfy, czarne charaktery, zwierzęta, piraci itp. bohaterowie. Panie również stanęły na wysokości zadania - była czarownica, pszczółka, diabeł, królowa, kot i Pipi. Zabawa była wyśmienita. Najpierw każda klasa miała poczęstunek i konkursy w swojej sali, a potem wszystkie dzieci razem bawiły się na holu. Szkoda, że taki bal jest tylko raz do roku.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Wieczór Kolęd

Wieczór Kolęd, który odbył się 30 stycznia był ważnym wydarzeniem dla dzieci i rodziców. Przez chwilę można było jeszcze poczuć wspaniałą magię Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum wykonały znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Przepięknie zaśpiewała mała Zuzia z mama Anią. Prawdziwych wzruszeń dostarczyła też Monika Miszk, która chwyciła wszystkich za serce wykonaniem pastorałki z repertuaru Ewy Bem. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka kolęd.

Dorota Finster - Dziadek, Jolanta Szczerba


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

"Aby zdrowym być, trzeba umieć żyć"

Każdy z nas ma swoje marzenia: jeden chciałby być sławnym, inny bogatym, ktoś marzy o odległych, egzotycznych krajach, a może o wygranej w Lotto, ale z pewnością wszyscy chcieliby być zdrowymi i sprawnymi przez całe życie. Jednak żeby to osiągnąć należy zażywać ruchu, dbać o kondycję fizyczną i psychiczną i stosować się do zasad prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat.

"Ruch to zdrowie, każdy mądry Ci to powie
Ćwicz razem z nami, zgubisz zbędne kilogramy
Podnieś rękę, machnij nóżką, będziesz zgrabną dziewuszką
Graj często w piłkę, poświęć czas biegom
A będziesz zdrowy, drogi kolego."


W dniu 29 stycznia 2015 roku uczniowie klasy pierwszej "a" gimnazjum przygotowali przedstawienie "O zdrowiu na poważnie i na wesoło".

"Zdrowie" skarżyło się, że go nikt już nie szanuje. Ludzie źle się odżywiają, spędzają dużo czasu przed komputerem, nie uprawiają sportu. Uczniowie zaprezentowali zebranym kilka przykładów zaniedbań i podpowiedzieli, co robić, by ze zdrowiem nie mieć problemów.
Duch - Kluch nauczył się od Sportowców, że aby być silnym i zdrowym musi ćwiczyć, dbać o zęby, odpowiednio się odżywiać i ubierać się stosownie do pory roku i pogody. Dzieci zwróciły uwagę na to, że gdy chce się dobrze słyszeć należy szanować spokój i ciszę. Aktorzy namawiali uczniów do zachowania spokoju podczas przerw, zachęcali do biegania na boisku szkolnym. Artyści udowadniali, że warto spożywać owoce i warzywa. Nakłaniali koleżanki i kolegów do używania zwrotów grzecznościowych , bo one dobrze działają na wszystkich.

Przedstawienie bardzo się podobało, artyści zostali nagrodzeni dużymi brawami.


Marzena Bartelik

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Dzień Babci i Dziadka


23 stycznia 2015 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Jak zwykle goście zjawili się bardzo licznie. Każda Babcia i każdy Dziadek miał szansę wysłuchać i zobaczyć swojego ukochanego wnuczka lub wnuczkę.

Wszystkie dzieci - począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na klasie trzeciej, najlepiej jak umiały, z całego serca, wyrecytowały swój wierszyk i zaśpiewały piosenkę. Do uroczystości włączyli się też starsi uczniowie. Młodzież z Musicalu przejmująco zaśpiewała dwie piosenki - o drewnianych lalkach i "Mam tę moc?". Dzieci zaśpiewały również piosenkę po kaszubsku.

Wszystkim bardzo się podobało. Na koniec przy gromko odśpiewanym "Sto lat" dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Szkolna Wigilia


Oto krótka relacja z przedstawienia, które przygotował nasz zespół Musicalowy chcąc podkreślić magiczną atmosferę jaka zapanowała w naszej szkole w ostatnim dniu przed feriami świątecznymi.
Przedstawienie opowiadało w niezwykły sposób o narodzinach Pana Jezusa.
Przepięknie wykonane kolędy, które przeplatały się z fragmentami z Pisma Świętego stworzyły wręcz niezwykłą atmosferę zbliżających się świąt.
Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom i obsłudze naszej szkoły którzy włączyli się w przygotowanie tego niezwykłego przedstawienia.
Wszyscy zapracowali na Standing Ovation

To miłe wiedzieć, że wszyscy pracujemy na nasze sukcesy, a to przedstawienie było niewątpliwie naszym sukcesem.


z pozdrowieniami M. Pobłocka.

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************
STRONA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,Powrót do treści | Wróć do menu głównego