Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Nasze Sukcesy 2

Nasza Szkoła

III edycja gminnego konkursu polonistyczno-historycznego

20 maja 2015r. w Zespole Szkół w Rokitach odbyła się III edycja gminnego konkursu polonistyczno-historycznego. Celem konkursu było: - krzewienie wiedzy o języku ojczystym, literaturze i kulturze polskiej oraz uczczenie pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Do rywalizacji stanęli uczniowie z dwóch szkół naszej gminy.
Wyniki konkursu:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce- Patrycja Woźniak - ZS Rokity
II miejsce- Agata Domaszk- ZS Rokity
III miejsce- Michalina Wolska- ZS Czarna Dąbrówka

KATEGORIA GIMNAZJUM
I miejsce- - Magdalena Prądzińska ZS Rokity
II miejsce- Katarzyna Tokarska- ZS Czarna Dąbrówka
III miejsce- Sandra Wiczk - ZS Rokity

Katarzyna Sywanycz, Anna Partyka

zobacz więcej>>FINAŁY POWIATOWE W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W środę 20 maja, na obiektach sportowych przy ZS w Studzienicach odbyły się finały powiatowe w czwórboju lekkoatletycznym. Uczestniczyła w nim reprezentacja dziewcząt i chłopców z ZS w Rokitach, które zwyciężyły w eliminacjach gminnych. Każdy z uczestników musiał zaliczyć start w czterech konkurencjach: bieg 60m, bieg 600/1000m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.
W końcowej klasyfikacji chłopcy uplasowali się na najniższym stopniu podium zajmując III miejsce. Dodatkowo Dominika Szczerba uzyskała tytuł najlepszej zawodniczki zawodów zdobywając największą liczbę punktów spośród wszystkich uczestniczek.

Składy:
chłopcy: Driwa Przemek, Szczerba Mikołaj, Brzeski Maciej, Stricker Andrzej, Labuda Piotr, Klejna Andrzej
dziewczęta: Szczerba Dominika, Agnieszka Dziadek, Driwa Martyna, Piotrowska Ewa, Brzeska Weronika

Piotr Szczerba

zobacz więcej>>FINAŁY POWIATOWE W SIATKOWEJ PIŁCE PLAŻOWEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

19 maja na boiskach do piłki plażowej nad jeziorem Jeleń k. Bytowa odbyły się finały powiatowe w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Reprezentantami naszej gminy byli podopieczni Piotra Szczerby z ZS w Rokitach. Pogoda w tym dniu była wyjątkowo wietrzna i nie ułatwiała gry siatkarzom. Mimo tych trudnych warunków naszym siatkarzom udało się wywalczyć miejsca na podium. Chłopcy w składzie
Piotrowski Adam i Szczerba Mikołaj uplasowali się na II pozycji, natomiast dziewczęta -Szczerba Dominika i Lis Paulina- zwyciężyły i będą reprezentować nasz powiat w półfinałach wojewódzkich.

Piotr Szczerba

zobacz więcej>>Powiatowa Gimnazjada w Lekkiej Atletyce

2 medale wywalczyli nasi uczniowie w Mistrzostwach Powiatu Bytowskiego w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach 18 maja.

W biegu dziewcząt na dystansie 600m bezkonkurencyjna okazała się Martyna Dalecka zajmując pierwsze miejsce i poprawiając się w stosunku do roku ubiegłego o 1 lokatę i 6s wynikiem 1.53.09. Martyna wykazała się dużą walecznością gdyż na prowadzenie wyszła dopiero kilkanaście metrów przed metą po bardzo pasjonującym finiszu.

W biegu chłopców na dystansie 1000m podobnie jak rok wcześniej wystartował Dawid Mizgier, który poprawił się w stosunku do ubiegłego roku o 2 pozycje (w 2014r 4 miejsce) zdobywając srebrny medal z nowym rekordem życiowym 2.47.81 poprawionym aż o 19s. Widać że treningi dają pożądane rezultaty.

W biegu na dystansie 100m pobiegła Julia Labuda, zajmując 9 miejsce z wynikiem 14.59.

Wyniki:
600m dziewcząt:
1. Martyna Dalecka - 1.53.09
1000m chłopców:
2. Dawid Mizgier - 2.47.81
100m dziewczat:
9. Julia Labuda - 14.59Tadeusz Zblewski

zobacz więcej>>"Prewencja ale inaczej" w powiecie

14 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Pomysku Wielkim odbyła się XVI edycja powiatowego turnieju policyjnego "Prewencja ale inaczej". W konkursie zmierzyły się dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu bytowskiego. Naszą gminę reprezentowali gimnazjaliści:
Gracjana Lewna, Julia Labuda, Natalia Lejk, Mariusz Miszk, Przemysław Jędrzejczyk i Bartłomiej Wolski, którzy zajęli szóste miejsce w powiecie.

Gratulacje!!!

Marzena Bartelik

Zobacz więcej>>POTYCZKI Z MATEMATYKĄ - KRÓLOWĄ NAUK

12 maja 2015 roku odbył się
Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV - VI. W konkursie udział wzięło 29 uczniów. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań, samodzielne pogłębianie wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym.

WYNIKI KONKURSU:

W KLASIE IV:
I miejsce - Szymon Domaszk
WYRÓŻNIENIA:
Jakub Jorka, Daniel Lindstedt, Kamil Szturo

W KLASIE V:
I miejsce - Agata Domaszk
WYRÓŻNIENIA:
Michał Bartelik, Michał Gangalewski, Stanisław Labuda

W KLASIE VI:
I miejsce - Mikołaj Szczerba
WYRÓŻNIENIA:
Patrycja Woźniak, Andrzej Stricker

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję
i życzę dalszych sukcesów w następnym etapie
.

Marzena Bartelik

zobacz więcej>>XXI WOJEWÓDZKI FESTIWAL SKOKU WZWYŻ

28 kwietnia w Skórczu odbył się XXI WOJEWÓDZKI FESTIWAL SKOKU WZWYŻ. Naszą gminę reprezentowało dwoje uczniów z naszej szkoły,
Dominika i Mikołaj Szczerba. Dla obu zawodników był to udany start ponieważ "wyskakali" tam nowe rekordy życiowe. Mikołaj z wynikiem 135cm uplasował się na 4 pozycji, natomiast Dominika z doskonałym wynikiem 150cm zwyciężyła te zawody w kategorii kl.V-VI.

Piotr SzczerbaGminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W poniedziałek 27 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje gminne Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych przystąpili uczniowie z Nożyna, Jasienia, Czarnej Dąbrówki i Rokit, natomiast w kategorii gimnazjum z Czarnej Dąbrówki, Nożyna i Rokit. Najpierw uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów, a w dalszej kolejności do jazdy sprawnościowej na torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy. Po zakończonej rywalizacji na uczestników czekał obiad oraz słodki wafelek i soczek.
Ostatecznie po zsumowaniu punktów okazało się, że indywidualnie najlepsze lokaty uzyskali Mikołaj Szczerba (Rokity)w kategorii szkół podstawowych i Szymon Stolc (Czarna Dąbrówka) w kategorii gimnazjum.

Drużynowo klasyfikacja przedstawiała się następująco:
Szkoły podstawowe:
1. Rokity
2. Nożyno
3. Jasień

4. Czarna Dąbrówka
Gimnazjum:
1. Rokity
2. Czarna Dąbrówka
3. Nożyno

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Czarna Dąbrówka

Piotr Szczerba

zobacz więcej>>X Wojewódzki Kaszubski Bieg Przełajowy w Linii

W niedzielę 26 kwietnia liczna grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką Haliny Krauze i Tadeusza Zblewskiego uczestniczyła w X Wojewódzkim Kaszubskim Biegu Przełajowym w Linii. Wszyscy nasi uczniowie walczyli dzielnie na miarę swoich możliwości o jak najlepsze lokaty, większość wyjechało z Linii z medalami gdyż w każdym biegu pierwsze 20 osób na mecie otrzymywało medale. Na dużą pochwałę zasługuje 3 miejsce Pauliny Jóskowskiej, która w licznie obsadzonym biegu musiała rywalizować z dziewczętami o rok i 2 lata starszymi od siebie. Oprócz Pauliny miejsca na podium zajmowali Andrzej Stricker, Martyna Dalecka i Dawid Mizgier.

Najlepsze wyniki:
Rocznik 2005-2007 - klasy 1-3 szkół podstawowych
Dziewczęta dystans 400m:
3. Paulina Jóskowska (rocznik 2007!!)
Chłopcy dystans 400m:
6. Kamil Jóskowski

Rocznik 2003-2004 - klasy 4-6 szkół podstawowych
Chłopcy dystans 1000m:
3. Andrzej Stricker
6. Andrzej Klejna

Rocznik 1999-2001 - klasy 1-3 gimnazjum
Dziewczęta dystans 1400m:
3. Martyna Dalecka
Chłopcy dystans 1800m:
2. Dawid Mizgier


W biegu głównym uczestniczył opiekun grupy
Tadeusz Zblewski oraz wójt naszej gminy Jan Klasa.

Tadeusz odniósł zwycięstwo natomiast Jan Klasa stanął na 3 stopniu podium w kategorii weteranów.

Po przeprowadzeniu wszystkich dekoracji najlepszych zawodników odbyło się wyczekiwane przez wszystkich losowanie nagród. W losowaniu brali udział wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli swój bieg. Organizatorzy przygotowali między innymi 2 rowery górskie, telewizor, tablet, miniwieża. Tym razem jednak szczęście nie było po naszej stronie.

Tadeusz Zblewski

zobacz więcej>>XVII Wiosenne Biegi Przełajowe

W piękną, słoneczną sobotę 25 kwietnia, w Lipnicy odbyły się XVII WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE z okazji rocznicy KONSTYTUCJI 3 MAJA, organizowane w ramach cyklu ,,Cross Festiwal''. Jak co roku wystartowali w nich biegacze z ZS w Rokitach. W tym roku start i całą imprezę przeniesiono do nowo wybudowanego "amfiteatru". W większości kategorii wystartowało ok.40 zawodników więc walka o punktowane miejsca była ogromna. Ilość startujących powodowała też wywrotki, których niestety nie uniknęli nasi biegacze.

W tych trudnych warunkach najwyższe lokaty uzyskali

kl. I-II
Gruchała Tomasz - IX
Labuda Karol - X
Wenta Marcelina -18
Puzdrowski Szymon - 27

kl.III-IV
Domaszk Szymon - XV
Marszałkowski Kamil - XVI
Cygert Agata- 21
Lis Kuba- 26
Brzeska Weronika -38

kl. V-VI
Stricker Andrzej - IV
Brzeski Maciej -13
Dziadek Agnieszka -35

kl. I-III Gim.
Brzeski Adrian - 32

Miejsca na podium wywalczyli:
Szczerba Mikołaj - I (kl.V-VI)
Szczerba Dominika - III (kl. V-VI)
Mizgier Dawid - I (kl. I-III Gim)


Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

17 kwietnia uczestniczyliśmy w mistrzostwach województwa w biegach przełajowych. Z naszej szkoły zakwalifikowało się w eliminacjach powiatowych czworo uczniów: Dominika i Mikołaj Szczerba ze szkoły podstawowej i Martyna Dalecka i Dawid Mizgier z gimnazjum. Do Gdyni pojechaliśmy wspólnie ze wszystkimi reprezentantami powiatu. Trasa biegu okazała się bardzo wymagająca. Strome podbiegi, wąskie ścieżki, ostre zbiegi preferowała mocnych zawodników. Pierwsza na starcie stanęła Dominika. Niestety zablokowana przybiegła w środku stawki - 39 miejsce. Kolejny był jej brat, który może mówić o ogromny pechu. Po bardzo ładnym starcie biegł w czołowej stawce. Niestety "podcięty" przez jednego z biegaczy upadł i musiał zaczynać bieg od nowa z ostatniego miejsca. Mimo ogromu wysiłku do czołówki już nie dołączył ale po bardzo ładnej walce uplasował się na 25 miejscu. Podobną lokatę uzyskała Martynka Dalecka. Biegła równo ale przeciwniczki tym razem okazały się silniejsze. Najwyższą lokatę z naszej czwórki uzyskał Dawid Mizgier, który dobiegł bardzo wyczerpany, ale zadowolony na doskonałym 11 miejscu.

Piotr Szczerba

Zobacz więcej>>MINI PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW

W środę 15 kwietnia na orliku przy Zespole Szkół w Czarnej Dąbrówce odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. Nasi piłkarze zmierzyli się z zawodnikami z Jasienia, Nożyna i Czarnej Dąbrówki. Po zwycięskich meczach z Nożynem (8:0) i Jasieniem (7:3)o zwycięstwie w turnieju decydował ostatni mecz z drużyną Czarnej Dąbrówki. Po bardzo ładnej i wyrównanej walce zakończył się remisem 2:2. W ostatecznym rozrachunku o zwycięstwie decydowała różnica pomiędzy strzelonymi i straconymi bramkami. Okazało się, że do zwycięstwa zabrakło nam jednego gola i musieliśmy zadowolić się drugim miejscem.

W tym turnieju naszą szkołę reprezentowali:
Szczerba Dominika, Driwa Przemek, Piotrowski Adam, Szczerba Mikołaj, Brzeski Maciej, Andrzej Stricker, Domaszk Szymon, Labuda Piotr.

Piotr SzczerbaXI Powiatowe Grand Prix SP nr 5 w Bytowie w skoku wzwyż

14 kwietnia na sali gimnastycznej SP5 w Bytowie odbył się finałowy konkurs skoku wzwyż. Po raz pierwszy wystartowali w nim uczniowie ZS w Rokitach, Dominika i Mikołaj Szczerba. Ich start okazał się dużym sukcesem. Mikołaj Szczerba wyrównując rekord życiowy (130cm) uplasował się na czwartej pozycji, natomiast jego siostra Dominika poprawiła swój dotychczasowy wynik i ustanawiając rekord życiowy (145cm) wygrała swoją kategorię wiekową.

Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że wynikiem 145cm ustanowiła nowy rekord tej imprezy w kategorii dziewcząt kl.V-VI.


Piotr SzczerbaMiędzyszkolny Turniej Sportowy " Jestem sprawny na szóstkę"

14.04. 2015r. odbył się w Zespole Szkół w Nożynie Międzyszkolny Turniej Sportowy " Jestem sprawny na szóstkę". Zawody skierowane były do uczniów kl. 0 - III. 8-osobowa drużyna z naszej szkoły zmagała się z 10 konkurencjami sportowymi. Rywalizacja była zacięta, wszystkie dzieci wykazały się sportowym duchem walki. Nie zabrakło jednak uśmiechu i radości. Uczniowie zachowywali się fair play. Był też słodki poczęstunek i zabawa na świeżym powietrzu. W rezultacie drużyna z naszej szkoły zdobyła zasłużone II miejsce. Gratulacje!

Dorota Finster-Dziadek

Zobacz więcej>>Wyniki IX Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego MATMAN

Znamy już wyniki konkursu. W tym roku na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 22 maja 2015 r. naszą szkołę reprezentować będzie dwoje uczniów.
Natalia Sywanycz ( klasa III gimnazjum) - która zajęła ex aequo II miejsce ( zdobyła 23/24 punkty) oraz Przemysław Jędrzejczyk ( klasa II gimnazjum) - który zajął ex aequo III miejsce ( zdobył 18/24 punkty).

W konkursie z każdej klasy gimnazjalnej brało udział 40 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 11 uczniów klas I, 11 uczniów klas II oraz 16 uczniów klas III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Joanna Tusk, Marzena Bartelik********************************************
STRONA 1, 2, 3, 4,


Powrót do treści | Wróć do menu głównego