Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Szkolny SU

Nasza SzkołaHASŁO PRZEWODNIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
"Wielu małych ludzi,
robiąc wiele małych rzeczy
potrafi zamienić
duże problemy
w radosne oblicze świata."


Jednym z wielu zadań stojących przed współczesną szkołą jest przygotowanie wychowanków do życia w społeczeństwie demokratycznym. Najlepszą lekcją demokracji w szkole są coroczne wybory do samorządu uczniowskiego. Ucząc młode pokolenie zasad demokracji, nowoczesna szkoła przyczynia się w decydującym stopniu do jej rozwoju, nauczając wartości i kształtując postawy oraz zachowania charakterystyczne dla zbiorowości demokratycznych.
Zgodnie ze Statutem Szkoły opiekunowie SU organizują i przeprowadzają wybory do Samorządu Uczniowskiego, natomiast uczniowie poszczególnych klas wybierają nowe władze, które od tej pory reprezentować ich będą w kontaktach z innymi organami szkoły.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
w roku szkolnym 2014/2015

W czwartek 2 października 2014 r. w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do samorządu uczniowskiego. Wszyscy obecni, uprawnieni uczniowie oddali swoje głosy na kandydatów. Po przeliczeniu głosów wyniki wyborów są następujące:

W czwartek 2 października 2014 r.w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do samorządu uczniowskiego. Wszyscy obecni, uprawnieni uczniowie oddali swoje głosy na kandydatów. Po przeliczeniu głosów wyniki wyborów są następujące:

Szkoła Podstawowa:
Agata Domaszk - zostałaprzewodniczącą samorządu uczniowskiego w Szkole Podstawowej
Mikołaj Szczerba – został vice przewodniczącym tegoż samorządu

Gimnazjum:
Natalia Sywanycz – większością głosów została wybrana na przewodniczącą samorządu uczniowskiego w Gimnazjum
Kamil Stolc – z drugą ilością głosów został vice przewodniczącym samorządu uczniowskiego w Gimnazjum.

W skład Rady Samorządu Szkolnego wchodzą również:
Ewa Piotrowska, Anna Serkowska, Adrian Wensierski, Patrycja Woźniak, Hanna Bryłowska, Marcelina Zblewska, Kacper Szturo, Sandra Wiczk, Klaudia Drywa i Magdalena Gruchała

Poczet flagowy reprezentują: Magdalena Wilma, Celina Woźniak i Dawid Mizgier. Nad nimi czuwać będą opiekunki samorządu: p. Marzena Bartelik, p. Emilia Jaśniak, p. Anna Partyka, p. Dorota Stenke i p. Olga Gańska.
Liczymy na pozytywną i ciekawą działalność naszych nowych szkolnych samorządów i gratulujemy akceptacji uzyskanejw demokratycznych wyborach.

*************************************************************************************************************


*************************************************************************************************************

Już drugi rok w naszej szkole trwa akcja ZBIÓRKA NAKRĘTEK dla KUBYZbieramy nakrętki plastikowe każdego rodzaju:

  • po napojach, sokach, wodach,
  • po mleku,
  • po ketchupach, majonezach,
  • po środkach chemicznych (żele do prania, płyny do prania, domestosy, płyny do mycia naczyń, itp.),
  • po kosmetykach (po dezodorantach, żelach pod prysznic, itp.)


Wszystkie nakrętki muszą być czyste i pozbawione papierowych elementów, nie mogą posiadać naklejonych cen. Trzeba się ich pozbyć.

Dla nas nakrętka to tylko śmieć, którą wraz butelką wyrzucamy do kosza,
a dla KUBY to szansa na dalszą rehabilitacyję.

W imieniu KUBY i jego rodziców serdecznie dziękujemy za każdą zebraną nakrętkę, która jest dowodem na to, że potrafimy otworzyć swoje serca na potrzeby innego człowieka.

Samorząd Szkolny


*************************************************************************************************************

"Dla mamy, pani, dla dziewczynek,
w domu i w szkole, na wycieczce,
każdego dnia dobry uczynek
to jest od chłopców drobny upominek"


Dzień Kobiet i Dziewczynek odbył się w naszej szkole w dniu 13 marca 2015r. Przebiegał w bardzo wesołym i radosnym nastroju. Dziewczynki przeniosły się do różowej krainy. Chłopcy składali dziewczynkom życzenia na kartkach i wręczali słodkości. Podczas tego uroczystego święta chłopcy dowiedzieli się, że nie tylko w tym dniu, ale także na co dzień powinni wobec dziewczynek, mam i innych pań zachowywać się w sposób uprzejmy i życzliwy.

Samorząd Szkolny


**************************************************************************************************************

AKCJA CHARYTATYWNA
"GÓRA GROSZA" - XV edycja


Uczniowie naszej szkoły od lat uczestniczą w organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM charytatywnej Akcji "Góra Grosza". Pieczołowicie gromadzone przez młodszych i starszych groszówki zostały skrupulatnie policzone. W rywalizacji klas młodszych wygrali przedszkolaki i pierwszoklasiści, natomiast w grupie starszej najlepsi byli szóstoklasiści. Wśród gimnazjalistów najbardziej hojni okazali się uczniowie klasy I "b".
Wspólnymi siłami zebraliśmy 450,76 złotych !!!!!
Środki te zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Wszystkim dzieciom, rodzicom, nauczycielom dziękujemy za tak aktywny udział w zbiórce.

Samorząd Szkolny


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji święta Waszego
Życzenia wszystkiego najlepszego:
Niech każdy dzień dostarczy Wam radości
I uśmiech zawsze Wam w sercach gości,
Niech problemy Was omijają,
Wszyscy bardzo Was kochają,
Bo jak nikt inny na świeci, Wy na to zasługujecie!


Takie życzenia usłyszeli Nasi Chłopcy w dniu 26.09.2014 r. podczas apelu z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczyny z klasy Ia gimnazjum przygotowały poranny program "Mleko czy kakao" którego głównymi gośćmi byli mężczyźni. Rozmawiali o swoich zainteresowaniach, sposobie spędzanie wolnego czasu. W ramach "spotkania z modą" gościliśmy Joannę Krupa (w której rolę wcieliła się Anna Cierzan) i która przedstawiła trendy na jesień 2014. Ponadto będąc po Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej mieliśmy niezwykłą okazję gościć Mariusza Wlazłego (Magdalena Prądzińska) i Michała Winiarskiego (Monika Malek), którzy zgodzili się udzielić nam wywiadu. Publiczność zgromadzona w studio była pod ogromnym wrażeniem naszym bohaterów narodowych:
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Anna Partyka


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************AKCJA "SZKOŁO POMÓŻ I TY"ROK SZKOLNY 2014/2015 - POMÓŻMY KAMILOWI W EDUKACJI!

Tegoroczna akcja stawia za cel pomoc 17-letniemu Kamilowi Dominiak. który od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Kamil jest bardzo pogodny i otwarty pomimo własnych ograniczeń. Każdego dnia stawia czoło nowym wyzwaniom, dlatego oprócz systematycznej rehabilitacji potrzebuje zakupu sprzętu do edukacji i obsługi komputera za pomocą ruchów gałek ocznych tj. "PCEye GO". Koszt "PCEye Go" - ok. 22 000 zł przewyższa możliwości finansowe rodziny Kamila, dlatego od ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego edukacja.


Dzięki akcjom charytatywnym mają Państwo możliwość kształtować u uczniów pozytywny stosunek do osób potrzebujących i cierpiących, uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych ludzi, uczyć je postawy pro pomocowej. To Państwo byli i są współautorami naszego projektu - lekcji niesienia pomocy.


Akcja pomóż i Ty
Powrót do treści | Wróć do menu głównego