>

Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Z Sercem do Rodziny

Projekty


W roku szkolnym 2008/2009
w ramach
PROGRAMU AKTYWIZACJI I INTEGRACJI SPOŁECZNEJ oferującego m.in.:- organizację festynów i imprez okolicznościowych nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu pt.: " Z SERCEM DO RODZINY".
Zadanie było realizowane w terminie od 17 lutego 2009r. do 31 maja 2009r.
Dzięki projektowi udało się zorganizować wiele ciekawych działań i festyn " Z SERCEM DO RODZINY" w dniu 26.05 2009r. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rokitach i ich rodzin.
Realizując projekt odbyło się:
" Spotkanie z policjantem "Pies policyjny w akcji",
" Spotkanie ze strażakiem "Praca strażaka",
" Występ zespołu muzycznego i "małe" karaoke,
" Nauka chodzenia na szczudłach "Wielkie kroki",
" Pokaz przygotowanego tańca kaszubskiego,
" Gry i zabawy rodzinne,
" Loteria fantowa,
" Rodzinne kawiarenki,
" "Piaskownica dla każdego - dużego i małego",
" Sportowe potyczki rodzinne - siatkówka,
" Wspólne grillowanie.


Zgodnie z planem zajęcia związane z realizacją projektu odbywały się w Szkole Podstawowej w Rokitach i na terenie przyszkolnym. Zajęcia taneczne z instruktorem odbywały się od II - V 2009 (1 x w tygodniu) i trwały po 2 godziny i były dodatkową propozycją zajęć pozalekcyjnych dla osób lubiących taniec. Oprócz tego wszystkie osoby prowadzące zajęcia były zatrudniane do realizacji zadań projektu na podstawie posiadanych kwalifikacji i uprawnień: pedagodzy, instruktor tańca, instruktor śpiewu, strażak, policjant.
Uczestnikami działań były dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rokitach, ich rodziny oraz mieszkańcy Rokit i okolic. W naszym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 200 uczestników.
Oprócz tego dzieci miały możliwość wcześniejszego zaprezentowania wesołych tańców kaszubskich w nowych strojach podczas wizyty nauczycieli z zagranicy.
Dzięki udanemu występowi grupy wokalnej, powstał zespół dzieci, które pod kierunkiem instruktora dalej rozwijają swe talenty i przygotowują się do kolejnych prezentacji.

Wspólnie przygotowane zabawy, prezentacje bardziej zbliżyły do siebie rodziny i ich gości oraz przekonały obecnych na festynie, że warto aktywnie spędzać czas.
Natomiast uśmiech na twarzach dorosłych , spontaniczny, radosny śmiech dzieci, czy łezka wzruszenia - dowiodły, że udało nam się bardziej zintegrować społeczność rodzinną oraz zachęcić do wspólnego działania teraz i z pewnością w przyszłości.Pełny ekranWsteczPlayDalej
Powrót do treści | Wróć do menu głównego