>

Zespół Szkół w Rokitach

Szukaj
Godzina:

Idź do treści

Galeria 2014/2015-3

Galeria

GALERIA SZKOŁY 2013/2014



Nocka Klasa V

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


OTWARCIE BOISKA DO PLAŻOWEJ PIŁKI SIATKOWEJ W ROKITACH


We wtorek 19 maja w Rokitach odbyło się uroczyste otwarcie boiska do plażowej piłki siatkowej. Imprezę poprowadziła Pani Mariola Klasa - dyrektor Zespołu Szkół w Rokitach. W inauguracji uczestniczyli Wójt gminy Czarna Dąbrówka Jan Klasa, radna naszej gminy Beata Woźniak, sołtys Rokit Małgorzata Wierzowiecka, uczniowie i nauczyciele szkoły w Rokitach oraz zawodnicy z Zespołu Szkół w Czarnej Dąbrówce pod opieką Zbigniewa Cierzana.
Na początku spotkania pani Mariola Klasa przywitała gości, złożyła podziękowania za zaangażowanie i pomoc w budowie boiska, zwłaszcza Wójtowi za sfinansowanie niezbędnego sprzętu. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przygotowali niespodzianki w postaci piłek siatkowych, przekazując je na ręce Tadeusza Zblewskiego.
Po przemowach dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, zapoczątkowanego przez Jana Klasę, który również symbolicznie zaserwował pierwszą piłkę. Korzystając z okazji przeprowadzono wręczenie nagród dla najlepszych zawodników, którzy brali udział w Biegach Przełajowych o Grand Prix Lęborka. Dyplomy, medale i nagrody z rąk zaproszonych gości odebrali:
Paulina Jóskowska za zajęcie 3 miejsca wśród dziewcząt z klas 1-2 Szkół Podstawowych,
Dominika Szczerba za zajęcie 2 miejsca wśród dziewcząt z klas 5-6 Szkół Podstawowych,
Mikołaj Szczerba za zajęcie 2 miejsca wśród chłopców z klas 5-6 Szkół Podstawowych,
Dawid Mizgier za zajęcie 2 miejsca wśród chłopców z klas 1-3 Gimnazjum.
Dyplomy, puchary i symboliczne czeki na kwotę 600 zł za 1 miejsca w klasyfikacji drużynowej zarówno w kategorii Szkół Podstawowych jak i Gimnazjów przekazano nauczycielom wychowania fizycznego: Piotrowi Szczerbie i Tadeuszowi Zblewskiemu.
Pod koniec uroczystości przedstawiono krótki program artystyczny przygotowany przez uczennice 1 klasy gimnazjum.
Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się gminne rozgrywki w plażowej piłce siatkowej w kategorii gimnazjum z udziałem drużyn dziewcząt i chłopców z Czarnej Dąbrówki i Rokit.


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Rocznica uchwalenia konstytucji 3 maja

4.05.2015 r. odbył się uroczysty apel o charakterze patriotycznym. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z datą 3 maja 1791 roku. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym po zgromadzeniu się w sali gimnastycznej uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Następnie oczom widzów ukazał się Stańczyk, duch historii, który w przystępny sposób opowiedział dzieje uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Śpiewane piosenki "Wiwat Majowa Jutrzenko", "Boże coś Polskę" oraz "Ojczyzna" pozwoliły przenieść się w odległe czasy i doświadczyć radości i dumy z ustanowienia tak ważnego dla naszego kraju dokumentu.

WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************

Egzamin Gimnazjalny 2015!!!

We wtorek 21.04. 2015r. uczniowie klasy III gimnazjum przystąpili do trzydniowego egzaminu gimnazjalnego , składającego się z trzech części:- humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej.

Katarzyna Sywanycz


WsteczPlayDalej

**************************************************************************************************************


Wycieczka do obozu koncentracyjnego Stutthof

W czwartek 12.03.2015 r. uczniowie klas V i VI otwarci na poznanie nowego "kawałka" historii wyruszyli na wycieczkę. Celem wycieczki było zwiedzanie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Wszyscy uczniowie słuchali przewodniczki z zainteresowaniem jak i z odpowiednią powagą, wymaganą w tym miejscu.

Obóz Stutthof był pierwszym i najdłużej istniejącym obozem tego typu na terenach wchodzących aktualnie w skład Państwa Polskiego. Cykl zwiedzania obejmował kolejno: część SS-mańską z kantyną obozową i bunkrami; Bramę Śmierci; blok kwarantanny, blok kobiecy, komorę gazową i krematorium oraz pomnik martyrologii ofiar obozu.

Myślę że ta wycieczka stanie się początkiem szkolnej debaty nad tym, czym jest pamięć, jak myśleli i działali ludzie, których nazywamy świadkami historii, jaką rolę odgrywa na kartach historii zwykły człowiek oraz dyskusja nad procesami formującymi środowisko totalitarne.

WsteczPlayDalej

*************************************************************************************************************
STRONA 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,



Powrót do treści | Wróć do menu głównego